הקהילה היהודית באיחוד האמירויות

הקהילה היהודית באיחוד האמירויות מונה לא פחות מ-2000 איש הממוקמים בעיקר בדובאי ובאבו דאבי. ההתמחות המרכזית שלהם עוסקת בהייטק ומחשבים, פיזיקה ואנרגיה, כלכלה ופיננסיים. מצאנו גם מעטים בעלי חנויות וסוכנויות לרכבי יוקרה, אך אלו אינם משקפים את הכלל.

הציבור הדתי בדובאי מוזמן לשאת תפילותיו בבית הקהילה היהודית בדובאי, שם הם יוכלו להתפלל ולשיר, איש איש והנוסח שלו, וגם לסעוד לצד השולחן החגיגי, כמקובל בתרבות היהודית. הכניסה מותנית בהרשמה מראש עם דרכון ומוגבלת לשישים אנשים בלבד.

הקהילה היהודית באיחוד האמירויות

הכשרות בקהילה היהודית באיחוד האמירויות

הרב לוי דוכמן, הרב היהודי המקובל מבית חב”ד בדובאי, נתן את ברכת דרכו בכל הנוגע לייבוא בשר כשר מארצות הברית. לשם כך, ביקש לבנות משחטה כשרה וייעודית בדובאי בעלת כושר עבודה של ארבעת אלפים עופות בחודש.

על הסכם השלום עם איחוד האמירויות אמר הרב דוכמן כי: “אנחנו מאוד מתרגשים מהחדשות הנהדרות האלה. אלה לא רק חדשות טובות עבורנו כקהילה, אלו חדשות נהדרות לכולם, לכל האנשים במזרח התיכון.”

“כל סוג של שלום הוא חשוב ומביא לעולם טוב ואדיבות”, הרב לוי דוכמן.

בהמשך סיפר הרב דוכמן על אבני הדרך של הקהילה היהודית בדובאי: “בשבילנו, הקהילה היהודית באיחוד האמירויות שגשגה כאן בשנים האחרונות. הצלחנו לבנות בתי כנסת, לבנות בית ספר יהודי, להחזיק בעוף מקומי כשר ושהכול יהיה בהישג יד עבור הקהילה שלנו.”

הכשרות בקהילה היהודית באיחוד האמירויות

וגם האוכל של הקהילה היהודית כשר

הקהילה היהודית בדובאי באיחוד האמירויות, יכולים למצוא כמעט בכל סופרמרקט מקומי את כל המצרכים הכשרים הנדרשים להכנת בשר, דגים וקטניות.

הידעת? הקהילה היהודית באיחוד האמירויות שמחו על פתיחת המסעדה הכשרה בבורג’ דובאי הידועה בשם Armani/Kaf, אך זו נסגרה מאז פרוץ מגפת הקורונה.

לפי ההערכות, בעקבות הסכם השלום עם איחוד האמירויות, אבו דאבי ודובאי, ייפתחו בתי כנסת חדשים ומסעדות כשרות נוספות לטובת הקהילה היהודית באיחור האמירויות.

הכשרות בקהילה היהודית באיחוד האמירויות

ההיסטוריה של הקהילה היהודית באיחוד האמירויות

בפברואר 2019, הקהילה היהודית באיחוד האמירויות זכתה להכרה רשמית מצד האיחוד (UAE). מאז התמנה הרב יהודה סרנה כרב הרשמי של הקהילה היהודית באיחוד האמירויות.

כלי נגישות