7 סיבות להשקיע באיחוד האמירויות

במהלך השנים האחרונות כלכלת איחוד האמירויות, בפרט כלכלת דובאי וכלכלת אבו-דאבי, צמחו באופן מסחרר ובלתי רגיל בכל תחום.

העיר דובאי ניצלה את המגוון, הניגודים והמיקום הגאוגרפי שלה וכיום, לאחר התפתחות מדהימה לאורך השנים, העיר היא לא רק יעד עסקי בינלאומי אלא ידועה גם כיעד קוסמופוליטי לקניות ובידור.

המדינה מאוד מזמינה למשקיעים זרים וזאת משום שהיא מספקת גישה נהדרת לשווקים חשובים כמו אפריקה, אסיה והמזרח התיכון וגם משום שיש לה קישוריות רבה יותר למרכזי עסקים בינלאומיים אחרים באירופה ובאמריקה, עובדה הגורמת כל שנה למשקיעים מכל העולם להגיע להשקיע ולהרוויח בשוק שלה.

להשקיע באיחוד האמירויות

הנה לכם מספר סיבות מדוע כדאי להשקיע בדובאי

כלכלה צומחת

אחד הגורמים החשובים למשקיע הרוצה להשקיע בארץ זרה הוא צמיחת הכלכלה של אותה מדינה. באיחוד האמירויות הערביות יש מדיניות ליברלית המעודדת אנשים זרים וחברות להשקיע ולנקוט שוויון. 

כעת, הדבר המעניין בדובאי הוא שכל המספרים והסטטיסטיקה מעידים כי לדובאי תהיה דחיפה כלכלית מתמשכת בשנים הקרובות.

בעוד דובאי היא העשירה במדינות נפט במזרח התיכון ובירת איחוד האמירויות הערביות, כלכלת אבו-דאבי סבלה מאשמת משברי הנפט האחרונים בעוד דובאי פרחה ויצאה כאלופת התכנון והצמיחה הכלכלית.

דובאי מהווה מרכז תרבות ובידור לתיירים

דובאי, המוכרת גם כתכשיט של המדבר, היא בעלת מספר אטרקציות ואתרי ארכיאולוגיה בלתי מבוטלים בשטחה, אשר מושכים את התיירות מכל רחבי העולם.

האטרקציות בדובאי מאפשרות לתיירים למצוא מכל העולה ברוחם, שם יוכלו למצוא פסטיבלי אמנות ותרבות שונים, כגון, פסטיבל הסרטים הבין-לאומי של דובאי ופסטיבל הג’אז בדובאי; אירועי ספורט, כמו, דובאי גולף קלאסי במדבר, מרוץ פורמולה 1 (אבו דאבי), רוגבי 7, גביע העולם בדובאי, מרוצי סוסים ומשחקי קריקט בין-לאומיים; אפילו מספר של פארקי שעשועים ופארקי מים מהגדולים בעולם.

אך אם התנועה של התייר הרגיל אינה מספקת לכל המשקיעים החכים שם בחוץ, איחוד האמירויות מהווה נקודת ציון חדשה ומלהיבה לכנסים בכל התחומים ומכל העולם, וביניהם הגדול ביותר הקרב ובא – האקספו 2020.

בטיחות וביטחון

משקיע טוב תמיד מוודא שהעיר שבה נמצא הנכס או העסק שלו היא עיר בטוחה. איחוד האמירויות היא לא רק המדינה הבטוחה ביותר באזור, אלא למעשה אחת הבטוחות בעולם.

כיום דובאי מוכרת כאחת הערים הבטוחות בעולם עם אחוז פשיעה נמוך ומערכת משפט יעילה מה שהופך לאחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים מוצאים את דובאי כיעד אמין לנסוע להשקיע, טייל ואף להתחיל את חייהם.

תשתיות מודרניות

לפני מספר מועט מאוד של שנים הודיעה ממשלת דובאי כי בכוונתה להקים את העיר הסיטונאית הגדולה בעולם בהשקעה של 30 מיליארד דולר ארה”ב.

כיום, מספר שנים לאחר מכן, במדינת דובאי יש את הבניינים הגבוהים ביותר בעולם, כמו הבורג’ ח’ליפה, את נמל התעופה הבין-לאומי של דובאי, הנחשב לשדה התעופה הצומח ביותר בעולם ונמל התעופה השישי העמוס ביותר בעולם מבחינת תנועת הנוסעים הבין-לאומית, ואף את נמל ג’בל עלי, שהוכרז כנמל הגדול ביותר בעולם שנעשה על ידי אדם, והוערך כי הגידול בתפוקת מכולות המטען שלה משנת 2008 ועד 2009 עלה ב40%.

סיבות אלה מספיקות עבור כל משקיע להשקיע בתחום הנדל”ן בדובאי.

כללי מיסוי רגועים

דובאי אינה מטילה מס הכנסה אישי, מס רווחי הון או מס במקור; עובדה המאפשרת גם את מחירי הנכסים, שהם זולים יותר בהשוואה לנכסים דומים, ברמת הגימור, בערים גדולות אחרות בעולם.

בשנת 2018 יישמה המדינה חוק המאפשר 100% בעלות זרה על חברות, ואחריו הנהגת אשרת שהייה למשך 10 שנים למשקיעים ומומחים.

סיבה זו מספיקה יותר מכדי שאנשים ברחבי העולם יבואו לעבוד או לחפש הזדמנויות השקעה בדובאי, עיר הזהב.

משרדי "האושר" של דובאי

נכון, לא התבלבלתם, למשרדי הממשלה בדובאי ישנה מחלקה ושמה “המחלקה ל’אושר'”.

דובאי שואפת להיות אחת הערים המאושרות בעולם, במרכז החזון של המשרד הוא להפוך את דובאי לאחת הערית בעלות האושר והחיוביות, כאורח חיים לאזרחים, מהגבוהות בעולם.

עם חשיבה כה יפה ומסירות לקראת הפיכת הציבור הרחב למאושר מתמיד, אפשר היה לדמיין כיצד הסביבה והכלכלה תתפתח במהירות ובהצלחה במנטליות יפה שכזו.

יציבות פוליטית

בשל מנהיגותה הפועלת לקראת פיתוח בתחומים כלכליים, חברתיים, תרבותיים, סביבתיים ופוליטיים, דובאי ואיחוד האמירויות נשארות יציבות פוליטית.

מאז הקמתה בשנת 1971, איחוד האמירויות הערביות היווה מונרכיה חוקתית מצליחה וכיום ממשיכה להיות כך.

הסיבה לכך היא מערכת האמונות של האבות המייסדים, באיחוד האמירויות, בשלום וצדק והמשך האמונה של המערכת הפוליטית הנוכחית של הממשלה.

כלי נגישות